Όμως δε θα είναι κανένα βιβλίο τόμος 100 κιλά που θα χρειαστεί ένας χρόνος να το διαβάσεις αλλά θα γίνει σε μορφή κόμικ. Ο στόχος μας είναι να δείξουμε τα λιγότερα γνωστά γεγονότα και τις επιρροές της που βοήθησαν τη Madonna να γίνει το φαινόμενο που παραμένει μέχρι και σήμερα, περισσότερο από ένα τέταρτο του αιώνα από το τότε που εμφανίστηκε στη σκηνή. Οι περισσότερες ποπ σταρ χρωστάνε τα πάντα σ αυτή τη γυναίκα. Είναι απίστευτα όλα αυτά που έχει κάνει στη ζωή της και νιώθω ότι αυτό θα είναι μόνο η αρχή. Λέει ο Jason Schultz, αντιπρόεδρος της εταιρίας.
Μαζί με τον Schultz (ναι δεν πρόκειται να το προφέρεις ποτέ σωστά) ο C.W.Cooke σχολίασε πως η Madonna είναι η κατάλληλη επιλογή και πως καμία δεν έχει επηρεάσει τη μουσική βιομηχανία τόσο πολύ. Το 32σέλιδο κομιξάδικο βιβλίο θα βγει τον Αύγουστο και θα κοστίζει 3,99 δολάρια. Αλλά καλύτερα θα θέλαμε να τη δούμε σουπερηρωίδα στη Marvel..
πηγη http://www.chaniamagazine.gr