![](//4.bp.blogspot.com/-se4TGIuV76c/To6g3wp1nwI/AAAAAAAABe4/AOKpIFX5GP8/s000/date.png)
12:37 μ.μ.
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_tgOAkyOX4BJCEUhIJeXBrC1EvaCP1qDC0IEnYsOwyUk28Y8gPBqrim2DTR6U5ls-c0IukoVMm45werpUHxqW1XAfshykQ-xreN9kiDN1k8l7WdqeFjcczrLD1iXIplAlk38VUGic6sHIQM=s0-d)
Ο "Αλ Μπάνο της Ελλάδας", όπως τον χαρακτήριζαν στον χώρο της μουσικής, έφυγε από την ζωή στις 25-10-2010 σε ηλικία 69 ετών. Το άψυχο σώμα του βρέθηκε την Πέμπτη στο σπίτι του όπου επέλεξε να ζει μόνος του, φτωχικά τα τελευταία χρόνια. Η καρδιά του τον πρόδωσε...
Ο Λάκης Αλεξάνδρου γεννήθηκε στη Πέλλα στις 4 Γενάρη του 1941. Ήταν από τις καλές λαϊκές φωνές της δεκαετίας του '70 με πολλές επιτυχίες όπως το"όνειρο" , Η ώρα της αλήθειας" , "Το κόσμο κυβερνώ" , "Σε καρτερώ" .Σταθμός στη καριέρα του ο δίσκος "Η ώρα της αλήθειας" σε μουσική Νίκου Ιγνατιάδη.Το άψυχο σώμα του βρέθηκε την Πέμπτη 25-10-2010 στο σπίτι του όπου επέλεξε να ζει μόνος του, φτωχικά τα τελευταία χρόνια. Η καρδιά του τον πρόδωσε...
ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟΝ....