Παραπάνω από τους μισούς καβγάδες γίνονται επειδή ο άνδρας ζεσταίνεται συνήθως πολύ ενώ η γυναίκακρυώνει σε υπερβολικό βαθμό, οπότε αυτή η διαφορά προκαλεί ανησυχία και δυσαρέσκεια. Οι πιο πολύ που ρωτήθηκαν σε έρευνα δήλωσαν μάλιστα πως στη διάρκεια του χειμώνα είχαν δυσκολίες για να κοιμηθούν και πως οι διαξιφισμοί με το σύντροφο (ή με κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας) ήταν αρκετά έντονοι.
πηγη http://www.queen.gr